RSS
czwartek, 26 lutego 2009
Dziś będzie o kobietach, które potrafią wziąć sprawy w swoje ręce i wychodzi im to na tyle dobrze, że potrafią tym zadziwić wszystkich w swoim otoczeniu. Mąż buduje dom, a kobieta nie obawia się wyzwań i nie boi się spojrzeć betoniarce do wnętrza...Wyjazd na wakacje. Zaradna kobieta nie potrzebuje pomocy mężczyzny przy pakowaniu. Spakuje się sama - dosłownie...Mąż zmęczony przychodzi z pracy, a żona z obiadem czeka już w kuchni...Oczywiście wszelkie zwierzaki pod opiekuńczymi skrzydłami zaradnej kobiety są traktowane po królewsku. Piesek tak wyprowadzany na spacer nie będzie już chciał wrócić do dawnych metod wyprowadzania...Zakup nowej pralki wydaje się błahą sprawą. Kobieta zaradna musi zbadać sprawę dogłębnie, aby wykluczyć szansę zakupu niesprawnego urządzenia...Poza tematem. Dziękuję Panu Radosławowi za odszukanie przyczyny i naprawienie skryptu Outbrain do głosowania pod notkami.
10:11, nowankb
Link Komentarze (21) »
poniedziałek, 23 lutego 2009
Starożytni Grecy poszukiwali idealnego piękna i znaleźli idealny wzorzec w osobie bóstw. Kanon piękna, postawy i zachowania był wzorcem, który do dziś możemy podziwiać w rzeźbach z tamtego okresu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym wpisem? Otóż propagowanie greckiej kultury piękna odrodziło się w naszych czasach, na naszych oczach za pośrednictwem... Naszej Klasy...Piękno przyjmuje różne formy, wywołuje też (niestety?) niezrozumienie co zauważyć łatwo w komentarzach, które w przeważającej części nie są pochlebne:
Apollo to bóg piękna. Na obrazach i rzeźbach przedstawiany jako naga postać. Dziś jeszcze fascynuje i znajduje naśladowców...Greckie wino produkowane było od czasów antycznych. Zyskało patrona w osobie boga Dionizosa...
Myron pochodzący z Aten wyrzeźbił w kamieniu postać atlety zwaną "dyskobolem". Zawarł w rzeźbie grecki kanon piękna. Dyskobol został uchwycony podczas zamachu, przed samym wyrzuceniem dysku. Niestety niewielka ilość miejsca w pokoju nie pozwoliła na perfekcyjne odtworzenie słynnego zamachu... ale nagość została odwzorowana wiernie:

07:28, nowankb
Link Komentarze (34) »
piątek, 20 lutego 2009
Jakiś czas temu przyszło mi trochę narzekać na błysk flasha aparatu, który potrafi zepsuć całkiem dobre ujęcie...Dziś jednak chcę pokazać, że gdy się chce to można zrobić dobre zdjęcie bez użycia lampy błyskowej. Nie potrzeba wysublimowanego światła, aby podkreślić figurę:Nie wiesz co dziś na siebie włożyć? Lustro w szafie, zdjęcie z ujęciem na dostępne stroje plus własne ciało. Teraz już tylko zapytać przyjaciół, aby dopasowali wzrokowo i podpowiedzieli, które ubranie będzie najodpowiedniejsze:Przymierzalnia sklepowa to wcale nie takie złe miejsce do zrobienia sobie zdjęcia, w końcu lustro tam też jest. Nieciekawie może być gdy w kadrze znajdzie się czyjaś noga, zdradzając nietypowość miejsca...Człowiek ma tylko dwoje rąk i czasem to nie wystarczy, aby utrzymać w jednej ręce aparat, a drugą zakryć wszystkie miejsca na ciele, których najczęściej nie pokazuje się publicznie:

11:05, nowankb
Link Komentarze (27) »
 
1 , 2 , 3

Info
Jakimi niezwykłymi zdjęciami dzielimy się ze znajomymi na portalach społecznościowych? Wyślij swoją propozycję do wpisu (intrygujące zdjęcie, ciekawy profil lub niezwykły komentarz) związaną z portalem społecznościowym (np. NK) na adres:
nkblox(małpa)gmail.com
lub skorzystaj z tego formularza
.

Uwaga
Zdjęcia znajdujące się na blogu są zdjęciami nadesłanymi przez czytelników. Jeśli Twoje zdjęcie zostało wykorzystane bez Twojej wiedzy, a tym samym nie wyraziłeś (nie wyraziłaś) zgody na publikację zdjęć na tym blogu oraz chcesz jego niezwłocznego usunięcia - wyślij e-mail z tą informacją na podany powyżej adres. W treści e-maila zamieść link do zdjęcia oraz przyczynę.

Ten blog nie jest skierowany przeciwko jakiejkolwiek osobie, a jedynie ukazuje charakter zachowań, społeczny styl życia wyrażany za pomocą zdjęć w portalu społecznościowym.

Blog respektuje zasady prywatności - osoby na zdjęciach mają zasłonięte twarze, a ich dane (oraz dane osób, które skomentowały ich zdjęcia) zostały wymazane. Zdjęcia należą do swych właścicieli, treść komentarzy jest własnością ich autorów. Zamieszczając komentarz lub wysyłając propozycję do zamieszczenia na blogu akceptujesz regulamin oraz zasady panujące na tej stronie.

Pełny regulamin i zasadyLinki
NK.PL
pstryk-pstryk.pl
Blog o Happy Harvest
Śmieszne zdjęcia z nk
Wklejki na NK