RSS
wtorek, 30 grudnia 2008
Wkrótce sylwester, ale zanim nadejdzie ten dzień wypadałoby zrobić małe podsumowanie. Będzie o tym jakie propozycje tematów wydały się interesujące z punktu widzenia czytelników, ale mimo to nie zagłębiałem się w te sprawy i dlaczego. Pora więc na skrócone podsumowanie.

***

Pazurki. Chociaż temat może wydawać się interesujący dla kobiet to nie było sensu poświęcać mu miejsca. Dlaczego? Zdjęcia pięknie wystylizowanych paznokci, pazurków są na NK od dawna. Dzięki komentarzom można oceniać kunszt pracy stylizatorki paznokci, a także zamówić wizytę i stworzyć sobie swoją ulubioną kreację pazurkową. W zasadzie nie różni się to od innych profili, które oferują sprzedaż lub swoje usługi wykorzystując do tego profile w NK. Pisałem o tym już kilka razy.***

Z pozoru zwyczajny profil 13-letniej dziewczyny. Jest zapisana do kilku szkół, ma tam swoje zdjęcia oraz mnóstwo szkolnych znajomych. W jednej chwili wszystko się zmienia. Na profilu pojawia się obcesowe zdjęcie nagiej kobiety, a pod nim znajduje się opis o treści wskazującej, że na fotografii znajduje się właścicielka profilu. Co się stało? Okazuje się, że 13-letnia uczennica zamieściła swoje dane do logowania na komunikatorze Gadu-gadu. Nie jest to jedyny przypadek, gdy ktoś loguje się na inne konto i zamieszcza tam dziwne komentarze czy też zdjęcia. Wychodzi tu na jaw bezmyślność i brak świadomości co do konsekwencji swojego czynu. Dyrektor w szkole do której uczęszcza uczennica przeprowadził rozmowę z uczniami i rodzicami na temat takiego zachowania oraz innych zagrożeń wynikających z bezmyślnego udostępniania swoich danych w internecie - co warto uznać za pozytywny aspekt działania w takiej sytuacji. Niedawno otrzymałem informację od czytelnika, że na jednym z kont znów dzieją się dziwne rzeczy, które przypominają opisaną powyżej sytuację. Czasem przyczyną jest też udostępnienie swoich danych do logowania koleżance czy też nie wylogowanie się na publicznym komputerze. Skutki można przewidzieć: od zmiany opisu, aż po wklejanie idiotycznych zdjęć. Tak więc szanujcie swoje loginy i hasła...
***

Zdjęcie przedstawiające smutne twarze i podpis "po kremacji mamy", które obiegło internet kilkanaście miesięcy temu wywołało spore poruszenie. Podobnie było ze zdjęciem osób na cmentarzu, przy grobie - tak samo poruszało i dawało do myślenia czy takie zdjęcie dobrze pasuje do innych zdjęć z radosnych lat życia szkolnego. Ostatnio poruszenie wywołują też klepsydry informujące o śmierci bliskiej osoby rozpowszechniane na profilach użytkowników. Rozpowszechniane? Dokładnie - znajoma osoba widząc taki obrazek wkleja go również w swój profil, aby pokazać solidarność w bólu. Jest to dobre czy złe? Zdania są podzielone.

***

"Ja i leśnie k...wy". To przykład jak zwyczajna fotografia może wpłynąć na inny odbiór zdjęcia poprzez złe dobranie podpisu. Mało kto zwraca uwagę czy rzeczywiście dziewczynka na zdjęciu zamieściła to zdjęcie w internecie i czy faktycznie wybrała taki podpis. Zamiast informacji "Dodała:" znajduje się tekst "Dodał:" co może sugerować, że ktoś zrobił sobie po prostu głupi żart nie zdając sobie sprawy, że wywołać może to takie poruszenie. Jeśli jednak było inaczej to cóż... wszystko już chyba było w tej materii powiedziane w internecie - od złego wychowania, aż po przypadkowo zasłyszane słowo od dorosłych...***

Pamiętacie zdjęcie 9-letniej dziewczyny, która uśmiecha się z pieca krematoryjnego (z notki "Pamięć o zagładzie")? Sprawa jest zakończona. Sąd rejonowy w Lublinie nie ukarał dziewczyny za to zachowanie. Była oczywiście pouczająca rozmowa z rodzicami. Uważam, że decyzja jest jak najbardziej dobra. Mimo, że zachowanie było bardzo nieodpowiedzialne to karanie tak młodej osoby mogłoby odnieść zupełnie inny skutek od planowanego.

***

Dyskusja na temat NKfree toczyła się na wielu frontach. Bez odpowiedzi pozostaje jedno pytanie: kiedy możemy spodziewać się w pełni fukcjonalnej strony? Chyba już wszyscy wiemy, że nagrody są rozdawane od listopada - ładny, stylowy pendrive ma zachęcić do rejestracji. Pozostaje mieć nadzieję, że każdy kolejny dzień zbliża coraz bardziej do nieokreślonej daty kiedy to NKfree powstanie z popiołów (usypanych przez sceptyków oraz użytkowników, którzy wiążą z tym projektem swoje nadzieje na lepszą Naszą-Klasę).

***

Wypadałoby wspomnieć jeszcze o bardzo nieestetycznych i wyjątkowo bezpruderyjnych zdjęciach o których dowiaduję się od niektórych osób z maili. Nie będę informował, ani pisał o takich wydarzeniach z jednego prostego powodu: chcę zachować pewien poziom (wiem, że to kwestia względna przy takiej tematyce) i nie chcę robić z tego bloga miejsca tylko dla dorosłych. Pozatym, gdybym nawet chciał Wam pokazać do czego są zdolni pewni osobnicy to zdjęcie musiałoby być w całości ocenzurowane.

***

Są również tematy nie mniej ważne o których tu nie wspomniałem, ale chyba o nich zapomniałem, więc proszę o wybaczenie. Mam też tematy, które dopiero poruszę, ale odłożyłem je w czasie z uwagi na... brak czasu. Pojawią się zapewne po nowym roku. Będzie absurdalnie, śmiesznie, czasem żałośnie, ale również poważnie i z przesłaniem. Dziękuję za dotychczasowo nadesłane propozycje - to od Was, czyli czytelników pochodzi inspiracja do kolejnych notek. Ja staram się to tylko ogarnąć i przekazać w odpowiedniej formie.

Wspomnę jeszcze pobieżnie o wpisach, które budziły największe zainteresowanie na blogu w mijającym roku. "Gdy weselne rozbrzmiewają dzwony" oraz "Echa protestów" (była to też notka, która zebrała największą liczbę głosów) były najpopularniejszymi wpisami, a za najmniej ciekawe zostały uznane przez Was notki "Z maską przeciwgazową za pan brat" i "Zdjęcia z replikami broni".

Szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia w jeden z mroźnych, styczniowych dni po sylwestrze.
10:34, nowankb
Link Komentarze (5) »
wtorek, 23 grudnia 2008
Przewrotnie trudną sprawą w pisaniu takiego bloga jest wymyślanie adekwatnego tytułu do zawartości notki. Aby nie próbować być na siłę oryginalnym, dzisiejszy tytuł pozostawiam w takiej oto formie. Skoro zbliżają się Święta wypadałoby złożyć życzenia wszystkim, którzy dotrwali i dzielnie znosili przez te kilka miesięcy działalności bloga teksty okraszone czasem bulwersującymi i dalekimi od estetyki zdjęciami, ale także pozytywnymi aspektami twórczości artystycznej użytkowników NK. Jako, że Mikołajki mamy za sobą i ten kto był niegrzeczny spotkał właściwego sobie Mikołaja......a ten kto był grzeczny w tym roku, został odwiedzony przez Mikołajkę......i już pewnie większość z Was ozdobiła swoje choinki...Tak więc pozostało mi przed tym szczególnym dniem w roku życzyć wszystkim samoobierającego się z ości karpia, barszczu pełną misę, pierogów z wyjątkowo doskonałym nadzieniem, choinki z nieawaryjnymi lampkami, mnóstwa (nie darmowych) prezentów oraz rodzinnej atmosfery przy stole. Z uwagi na zbliżające się Święta i mój wyjazd w rodzinne strony, zawieszam na ten moment publikowanie nowych wpisów. Wciąż jednak trzymam rękę na pulsie i nowa notka pojawi się po przerwie świątecznej.
11:23, nowankb
Link Komentarze (7) »
sobota, 20 grudnia 2008
Po raz kolejny sięgam dzisiaj do tematyki aktualnych trendów naszoklasowych. Mówiąc w skrócie chodzi o wszystko to co cieszyło się dużą popularnością i pojawiało się często na różnych profilach. Na początek wspomnę o darmowych prezentach, które już od jakiegoś czasu pojawiają się w formie reklamy i promocji. Wysyłanie takich prezentów z jednej strony stanowi świetną reklamę, a z drugiej może to oznaczać nie do końca miłe zaskoczenie dla obdarowanego. Darmowe prezenty nie zawsze cieszą się szacunkiem, a pewni użytkownicy wręcz zastrzegają sobie w swojej nazwie, aby im takich prezentów nie wysyłać:Nasza Klasa wykorzystywana jest również jako serwis randkowy... kto by pomyślał:Masz już dość ludzi, którzy odwiedzają Twój profil i nie zostawiają żadnych komentarzy? Może ten obrazek zadziała na nich jak płachta na byka - wreszcie się "odwieszą" i zaczną komentować?Kolejny obrazek to łańcuszek przeciwko łańcuszkom. Protest skierowany do osób, które biorą udział w rozpowszechnianiu wiadomości łańcuszkowatych. Nic dodać, nic ująć:Życzenia noworoczne, które stały się niewypałem stanowią duży problem przed kolejnym zbliżającym się rokiem. Dlatego lepiej zawczasu poinformować swoich znajomych o czym marzymy w tym roku:Odpowiedź na pytanie "Co o mnie myślisz?" zdarza się, że bywa dość trudna. Kwestią problemową jest znalezienie odpowiednio "kwiecistych" słów, aby wyrazić słowami to za co lubimy, badź nie. Z pomocą przychodzą jak zwykle sprawdzone metody w których wystarczy wybrać numerek:Trzeba uważać, aby nie przesadzić z numerem 24. Pamiętacie dowcip o Bacy? "Baco, macie wrzątek?", "Mom, ino zimny". Podobnie może być z "24.mam dla ciebie prezent" ...ino darmowy. W te święta nikomu nie życzę, aby dostał darmowy prezent. Żegnam się w iście Bacowym stylu: Hej!
09:28, nowankb
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2 , 3 , 4

Info
Jakimi niezwykłymi zdjęciami dzielimy się ze znajomymi na portalach społecznościowych? Wyślij swoją propozycję do wpisu (intrygujące zdjęcie, ciekawy profil lub niezwykły komentarz) związaną z portalem społecznościowym (np. NK) na adres:
nkblox(małpa)gmail.com
lub skorzystaj z tego formularza
.

Uwaga
Zdjęcia znajdujące się na blogu są zdjęciami nadesłanymi przez czytelników. Jeśli Twoje zdjęcie zostało wykorzystane bez Twojej wiedzy, a tym samym nie wyraziłeś (nie wyraziłaś) zgody na publikację zdjęć na tym blogu oraz chcesz jego niezwłocznego usunięcia - wyślij e-mail z tą informacją na podany powyżej adres. W treści e-maila zamieść link do zdjęcia oraz przyczynę.

Ten blog nie jest skierowany przeciwko jakiejkolwiek osobie, a jedynie ukazuje charakter zachowań, społeczny styl życia wyrażany za pomocą zdjęć w portalu społecznościowym.

Blog respektuje zasady prywatności - osoby na zdjęciach mają zasłonięte twarze, a ich dane (oraz dane osób, które skomentowały ich zdjęcia) zostały wymazane. Zdjęcia należą do swych właścicieli, treść komentarzy jest własnością ich autorów. Zamieszczając komentarz lub wysyłając propozycję do zamieszczenia na blogu akceptujesz regulamin oraz zasady panujące na tej stronie.

Pełny regulamin i zasadyLinki
NK.PL
pstryk-pstryk.pl
Blog o Happy Harvest
Śmieszne zdjęcia z nk
Wklejki na NK