RSS
środa, 29 kwietnia 2009
Czy warto pokazywać znajomym swoje stanowisko komputerowe z którego korzysta się codziennie w celu utrzymania relacji z przyjaciółmi na NK? Okazuje się, że tak. Ładnie urządzone miejsce, dopasowane do ulubionego koloru, na pulpicie ulubiona osoba w formie tapety. Tak przytulne miejsce może wywołać zazdrość wśród koleżanek...Jest to najczęściej małe, ciasne, ale ważne, że przytulne miejsce w którym możemy pozwolić sobie na większą swobodę:Miejsce w którym przybrać wyzwoloną pozycję to nie kłopot...Lub też zaprosić koleżankę do wspólnego pobuszowania po Naszej Klasie? Czemu nie - w dwójkę zawsze radośniej jest przeglądać nietypowe zdjęcia znajomych...W upalne dni - jak ten dzisiejszy - przebywanie w towarzystwie komputera, który wydziela dodatkowe ciepło może stać się po dłuższej chwili kłopotliwe. Tak więc odpowiedni strój to podstawa:

13:10, nowankb
Link Komentarze (31) »
niedziela, 26 kwietnia 2009
Czym jest skroń może nie każdy wie, ale przynajmniej większość osób zdaje sobie sprawę w której części głowy owy fragment się znajduje. Nie chcę tutaj sięgać do anatomii, bo będzie to dla niektórych nieciekawa wycieczka. Wspomnę jedynie o tym, że łacińskie określenie dotyczące skroni dotyczy "miejsca kultu", czyli innymi słowy - świątyni. Ta część ciała, znajdująca się w bocznej części głowy, szczególnie więc była i jest w dalszym ciągu darzona szacunkiem. W literaturze bohater tragiczny chcąc skończyć ze sobą przystawia sobie broń do skroni. Co w takim razie symbolizuje ten gest w naszych czasach?Z nożem dla podbudowania napięcia i zwrócenia uwagi...Dramatyzm sytuacji podbudowany przez charakterystyczny czarno-biały odcień zdjęcia. Zdjęcie i podpis występują w postaci wyraźnego kontrastu:To interesujący sposób, aby zrobić sobie z kimś zdjęcie, gdy ten ktoś nie ma na to ochoty. Czyżby ta broń nie pozostawiała mu wyboru?Zemsta zza fotela pasażera. Reakcja adekwatna do poziomu zaskoczenia:

17:22, nowankb
Link Komentarze (26) »
czwartek, 23 kwietnia 2009
Na Naszej Klasie czas upływa sielankowo. Upływa do czasu następnego protestu, który bierze się stąd, że administracja wprowadza zmiany, które mimo, że są ładne, funkcjonalne i dodają nowe możliwości to mimo wszystko nie są mile widziane przez ludzi przywiązanych do dawnego wizerunku NK. Jakież to zmiany wprowadziła NK można poczytać w aktualizacji do notki Wiosenny misz masz. Chodzi w skrócie o wprowadzenie albumów oraz możliwości wystawiania ocen zdjęciom - można wyłączyć to opcjonalnie w ustawieniach profilu. Rzecz jasna nie wszyscy są niezadowoleni. Dużo osób wyraża radość z możliwości oceniania zdjęć znajomych i bycia ocenianym:Jednakże dzisiejsza notka będzie dotyczyć grupy użytkowników, którzy nie zgadzają się na takie dodatki. Jeden z obrazków użyty w proteście wymownie wskazuje, że NK podąża w złym kierunku:Protest przekształcił się w formę żałoby nad losem ulubionego portalu społecznościowego:Jestem ciekaw ile osób faktycznie było zainteresowane taką formą protestu, a ile zrobiło to dla hecy lub tylko tego, że popierają to jego znajomi?Na protesty powstają odpowiedzi. Oto jedna z nich:Aby lepiej zrozumieć powyższą wypowiedź wystarczy sobie przypomnieć na co protestowali naszoklasowicze w czasach, gdy nie było przeciwko czemu protestować...Na koniec sprawa mniej związana z protestami (choć kto wie?). Jeden z czytelników, Pan Maciej wysłał do mnie następującego e-maila: "Opiszę (...) co mnie bardzo zdziwiło. Mianowicie wyszukiwarka znajomych. Szukałem ostatnio kolegi z którym dawno utraciłem kontakt i jak zwykle w takim przypadku wpisałem jego imię i nazwisko w szukajce na stronie głównej. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że to wyszukiwarka google a nie ta do szukania znajomych. Żeby znaleźć teraz jakąś osobę trzeba ręcznie przestawiać wyszukiwarkę. (...) Niby mało znacząca rzecz ale jenak potrafi wkurzyć."
Dodatek ten już od dawna gnieździ się w jednym z panelów NK, ale nie było okazji zwrócić na to uwagi. Administracja NK uważa, że dzięki wprowadzeniu dodatkowej wyszukiwarki internetowej umożliwiło to przeszukiwanie internetu bez opuszczania ulubionego portalu. Odwiedzając NK szukamy czegoś w internecie czy może jednak częściej poszukujemy starych znajomości? W czasach, gdy przeglądarki internetowe mają wbudowane w swoich panelach osobne wyszukiwarki taki dodatek jest tak samo uprzykrzający życie jak każda wyskakująca reklama, którą należy zamknąć krzyżykiem, aby móc skorzystać z innej funkcjonalności, w tym przypadku z wyszukiwarki znajomych - nie uważacie?

Aktualizacja - 24 Kwietnia 2009

Jeszcze jeden ciekawy obrazek antyprotestowy informujący o tym, że wina nie tylko leży po stronie administracji NK:

09:33, nowankb
Link Komentarze (28) »
 
1 , 2 , 3 , 4

Info
Jakimi niezwykłymi zdjęciami dzielimy się ze znajomymi na portalach społecznościowych? Wyślij swoją propozycję do wpisu (intrygujące zdjęcie, ciekawy profil lub niezwykły komentarz) związaną z portalem społecznościowym (np. NK) na adres:
nkblox(małpa)gmail.com
lub skorzystaj z tego formularza
.

Uwaga
Zdjęcia znajdujące się na blogu są zdjęciami nadesłanymi przez czytelników. Jeśli Twoje zdjęcie zostało wykorzystane bez Twojej wiedzy, a tym samym nie wyraziłeś (nie wyraziłaś) zgody na publikację zdjęć na tym blogu oraz chcesz jego niezwłocznego usunięcia - wyślij e-mail z tą informacją na podany powyżej adres. W treści e-maila zamieść link do zdjęcia oraz przyczynę.

Ten blog nie jest skierowany przeciwko jakiejkolwiek osobie, a jedynie ukazuje charakter zachowań, społeczny styl życia wyrażany za pomocą zdjęć w portalu społecznościowym.

Blog respektuje zasady prywatności - osoby na zdjęciach mają zasłonięte twarze, a ich dane (oraz dane osób, które skomentowały ich zdjęcia) zostały wymazane. Zdjęcia należą do swych właścicieli, treść komentarzy jest własnością ich autorów. Zamieszczając komentarz lub wysyłając propozycję do zamieszczenia na blogu akceptujesz regulamin oraz zasady panujące na tej stronie.

Pełny regulamin i zasadyLinki
NK.PL
pstryk-pstryk.pl
Blog o Happy Harvest
Śmieszne zdjęcia z nk
Wklejki na NK