RSS
piątek, 03 października 2008
Temat opłat wywołał sporo kontrowersji na forach dyskusyjnych NK, jak i w samych profilach osób zainteresowanych. Na początek przypomnę treść wypowiedzi twórcy portalu Nasza-Klasa.pl:

- W naszym serwisie nigdy nie będzie agresywnych reklam - np. top-layerów. Chociaż wiemy, że w ten sposób pozbawiamy się części przychodów, to sami jesteśmy użytkownikami internetu i po prostu nie tolerujemy takich form reklamowych - deklaruje Maciej Popowicz. I dodaje: - Serwis nigdy nie będzie płatny, nie będzie kont premium. Taka jest polityka firmy.

Nie będzie agresywnych reklam - to dobrze...Reakcja na opłaty - wolę przekazać pieniądze na cel charytywny niż wspierać portal Naszej-Klasy.pl:Tutaj o wiele bardziej agresywny sposób protestu:Z Naszą-Klasą jest jak z bankiem... musi zarabiać. Naturalna kolej rzeczy. Wystarczy spojrzeć na inne portale społecznościowe, które od początku istnienia stawiały na opłaty dla wymagających więcej. Teraz warto zadać sobie pytanie - czy rzeczywiście potrzebujemy tych wszystkich świetnych dodatków do profilu za które na innych portalach od zawsze należy uiszczać miesięczną opłatę?

AKTUALIZACJA (06.10.2008)

Tutaj przykład odmiennej reakcji na płatności w NK. Obrazek mówi sam za siebie, więc nie wymaga komentarza:

08:47, nowankb
Link Komentarze (5) »
czwartek, 02 października 2008
Nasza-Klasa.pl wprowadza opłaty (nie pierwsze i pewnie nie ostatnie). Lista osób, które odwiedziły Twój profil została skrócona do ostatnich trzech. Aby zobaczyć pełną listę osób, które trafiły na Twój profil konieczne jest wykupienie abonamentu:Takie działania spotkały się z dezaprobatą części użytkowników wyrażoną w ten sposób:Lub też taki:Zabieranie czegoś co było wcześniej darmowym standardem nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli już to może warto pomyśleć o wprowadzeniu nowych funkcjonalności dla użytkowników, którzy płacą? Nasza-klasa.pl wprowadza zmiany i z pewnością nie będzie to jedyna zmiana - już szukają pracowników na stanowisko programisty. Może wyniknie z tego coś dobrego?

Skoro już o protestach mowa to warto wspomnieć o nietypowym proteście przeciwko zdjęciom na których przygotowano wcześniej gotowe komentarze. Dla przypomnienia: "Nowy sposób komentowania". Pewien ktoś przygotował nieokrzesaną wersję "komentarzyków":Nieokrzesane słowa zostały ocenzurowane.
08:37, nowankb
Link Komentarze (9) »
1 ... 101 , 102 , 103 , 104
 

Info
Jakimi niezwykłymi zdjęciami dzielimy się ze znajomymi na portalach społecznościowych? Wyślij swoją propozycję do wpisu (intrygujące zdjęcie, ciekawy profil lub niezwykły komentarz) związaną z portalem społecznościowym (np. NK) na adres:
nkblox(małpa)gmail.com
lub skorzystaj z tego formularza
.

Uwaga
Zdjęcia znajdujące się na blogu są zdjęciami nadesłanymi przez czytelników. Jeśli Twoje zdjęcie zostało wykorzystane bez Twojej wiedzy, a tym samym nie wyraziłeś (nie wyraziłaś) zgody na publikację zdjęć na tym blogu oraz chcesz jego niezwłocznego usunięcia - wyślij e-mail z tą informacją na podany powyżej adres. W treści e-maila zamieść link do zdjęcia oraz przyczynę.

Ten blog nie jest skierowany przeciwko jakiejkolwiek osobie, a jedynie ukazuje charakter zachowań, społeczny styl życia wyrażany za pomocą zdjęć w portalu społecznościowym.

Blog respektuje zasady prywatności - osoby na zdjęciach mają zasłonięte twarze, a ich dane (oraz dane osób, które skomentowały ich zdjęcia) zostały wymazane. Zdjęcia należą do swych właścicieli, treść komentarzy jest własnością ich autorów. Zamieszczając komentarz lub wysyłając propozycję do zamieszczenia na blogu akceptujesz regulamin oraz zasady panujące na tej stronie.

Pełny regulamin i zasadyLinki
NK.PL
pstryk-pstryk.pl
Blog o Happy Harvest
Śmieszne zdjęcia z nk
Wklejki na NK